Zdrowie i kultura w naszej szkole 23.03.2017

Zdrowie i kultura w naszej szkole

pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Garbowie był doskonałą okazją do przeprowadzenia konkursu profilaktyczno-wychowawczego ZDROWE ODŻYWIANIE I DOBRE WYCHOWANIE. Zajęcia, które odbyły się w tym dniu, miały na celu promocję zdrowego stylu życia i kultury osobistej. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w międzyklasowych zawodach sportowych, a także wykonali szereg zadań sprawdzających ich wiedzę z zakresu zdrowego i kulturalnego stylu życia. Zdania polegały m.in. na przygotowaniu i estetycznym podaniu zdrowego śniadania, w innych należało ułożyć krzyżówkę, rozwiązać rebusy, przedstawić piramidę zdrowia i wiele innych.

Szkolne Koło PCK zaproponowało aby przy okazji włączyć się w obchody ŚWIATOWEGO DNIA WODY obchodzonego 22 marca.  Jedno z zadań polegało więc na ułożeniu hasła promującego właściwe korzystanie z tego bogactwa naturalnego, a część uczniów i nauczycieli do swego stroju włączyła niebieskie elementy.
    Sprostanie takiej ilości różnorodnych zadań wymagało od uczniów nie tylko wiedzy ale i wykazania się umiejętnością planowania a także pracy zespołowej. Komisja nie miała łatwego zadania aby wskazać zwycięzców.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w realizację zadań.