Podsumowanie projektu profilaktycznego 31.01.2019

Podsumowanie projektu profilaktycznego

"Żyj bezpiecznie"

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego (od października 2018 do stycznia 2019) realizowany był w naszej szkole projekt profilaktyczny „Żyj bezpiecznie”. Jest to element programu „Chronimy Dzieci” - profilaktyki przemocy wobec dzieci, którego autorem i koordynatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Na godzinach wychowawczych były realizowane zajęcia na temat praw i obowiązków dziecka, na temat używek i uzależnień, a także korzystania z udogodnień cywilizacyjnych jakimi są Internet, telefon i komputer. Uczniowie (klasy od IV do VI) przygotowali plakaty i zaprezentowali omawiane na lekcjach tematy na wspólnej godzinie wychowawczej 22 stycznia b.r. A najmłodsi – klasa IVa odśpiewali wspólnie ułożoną na temat praw dziecka piosenkę! Mamy nadzieję, że wiedza ta znajdzie zastosowanie w praktyce. Czego dzieciom i sobie życzymy!
                                         Agnieszka Stępniak-Łuczywek psycholog
                                                   Jolanta Marczak pedagog