ODPAL MYŚLENIE NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE 17.12.2017

ODPAL MYŚLENIE NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE

projekt profilaktyczny

5 grudnia 2017 r. w Szkole w Garbowie w ramach podsumowania projektu zatytułowanego: „Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie” organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Lublinie i finansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie, odbyła się debata szkolna z udziałem zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Wcześniej w listopadzie uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w warsztatach na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych przeprowadzonych przez terapeutę MONARu p. Alicję Dudek. W gronie ekspertów zasiedli przedstawiciele instytucji prowadzących działania na rzecz osób uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem: p. Elżbieta Konowałek – Wydział Prewencji KMP w Lublinie, p. Magdalena Majewska – Oddział Toksykologiczno – Kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego w Lublinie, p. Iwona Grzelak – dzielnicowa Komisariatu w Niemcach, p. Paulina Gryka – psychoterapeuta oraz p. Marta Gęga i p. Sylwia Matuszczyk – piłkarki ręczne MKS Lublin. Wprowadzeniem do dyskusji panelowej był film nagrany przez klasę II b pod kierunkiem p. Lucyny Żak w którym uczniowie zaprezentowali swoje spojrzenie na życie pod wpływem narkotyków. Następnie odbyła się dyskusja podczas której uczniowie zadawali naszym gościom – ekspertom pytania dotyczące zagadnień związanych z problematyką uzależnień - od dopalaczy i narkotyków przez alkohol i papierosy. Spotkanie poprowadziła Anna Wójcik, a wnioski z debaty zredagowali uczniowie klasy II b: Julia Nakonieczna, Ola Kowalczyk, Ola Teperek i Michał Wójcik. Nad realizacją projektu czuwały pani pedagog Jolanta Marczak i psycholog Agnieszka Stępniak-Łuczywek.