mPotęga i „Na długiej przerwie…” 02.10.2016

mPotęga i „Na długiej przerwie…”

nowy projekt od września w naszej szkole

Tytuł brzmi dość niejasno, a to nic innego jak projekt edukacji matematycznej realizowany w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Garbowie. W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane będą liczne projekty, nie tylko edukacyjne, ale zupełnie nową propozycją jest „Na długiej przerwie…”.

Uczniowie naszej szkoły będą przeprowadzać prace badawcze, samodzielnie poszukiwać własnych rozwiązań, podczas przerw będą bawić się matematyką rozwiązując quizy łamigłówki, grając w gry. W grudniu wraz z rodzicami przygotują szkolne święto matematyki podczas, którego zaprezentują swoje osiągnięcia.

A wszystko to będzie możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji mBanku w ramach projektu mPotęga. MFundacja, jak sama podaje na swojej stronie, dofinansowuje tylko pomysły „niebanalne, wyjątkowe, otwierające głowy młodszych i starszych uczniów na piękno liczb”.  Nasze gimnazjum znalazło się w wąskiej grupie szkół, które mogą skorzystać z takiej formy grantów. W ramach konkursu zgłosiło się 880 różnych organizacji, z czego zostało wybranych 67 projektów dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym zacnym gronie i mamy nadzieję, że realizacja zaplanowanych zadań pozwoli naszym uczniom zaprzyjaźnić się z matematyką i lepiej zgłębić jej tajniki.