Matematyczne potyczki 15.11.2018

Matematyczne potyczki

Zagrajmy o przyszłość

Uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające z matematyki oraz wyrównawcze z matematyki w ramach projektu "Zagrajmy o przyszłość" ma okazję współpracować, dzielić się swoimi doświadczeniami, rywalizować, a przy tym wszystkim dobrze się bawić. Uczniowie współpracują w grupach, pracują indywidualnie, rozwiązują problemy i zagdaki matematyczne, grają w gry matematyczne i logiczne, wykonują plakaty, wcielają się w mieszkańców krainy matematyki.

Dzięki takim działaniom uczniowie doskonalą swoje kompetencje nie tylko matematyczne. Proponowane formy pracy sprzyjają rozwojowi kompetencji osobistych, społecznych, obywatelskich, w zakresie przedsiębiorczości i innowacyjności, doskonalą kreatywne myślenie. Uczniowie rozwiązując problemy matematyczne mają możliwość doskonalić swoje umiejętności w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, wykorzystania multimediów, a także w zakresie świadomości i ekspresji kulturowej.

Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia ułatwią naszym uczniom start w dorosłe życie i pomogą odnaleźć się na nieustannie zmieniającym się rynku pracy.

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.