Lekcje angielskiego inaczej 13.03.2016

Lekcje angielskiego inaczej

WOLONTARIUSZE Z AZJI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 7- 11 marca w naszej szkole gościli wolontariusze z Azji, którzy przyjechali do Garbowa w wyniku nawiązania  współpracy  z międzynarodową organizacją AIESEC, realizującą program praktyk i wolontariatów w 126 krajach świata od ponad 66 lat. Z dalekiej Indonezji przybyła do nas Devina Sela Almaria, a z Malezji Kevin Gan. Oboje studiują w swoich krajach, a do Polski przyjechali na 6 tygodni. W ramach projektu KidSpeak odwiedzili  uczniów klas 1-3 SP oraz 1 klasy PG. Opowiedzieli o kulturze, geografii, religii, zwyczajach panujących w Malezji i Indonezji. Pokazali uczniom mnóstwo pięknych zdjęć, kolorowe stroje z batiku, pacynki używane w teatrze cieni. Devina zademonstrowała tradycyjny taniec indonezyjski, a naśladowanie jej ruchów okazało się dla naszych uczniów nie lada  wyzwaniem. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Dzieci z młodszych klas przy pomocy pani od angielskiego zadawały gościom  bardzo dużo pytań, interesowało ich wszystko co związane z tak egzotycznymi dla nich krajami. Starsi uczniowie próbowali sami komunikować się w języku angielskim, mieli okazję do sprawdzenia i rozwoju swoich umiejętności językowych.

Po zajęciach w szkole pokazaliśmy gościom piękno naszego regionu. Zwiedzili oni Zamek Lubelski i Stare Miasto, a w Garbowie obejrzeli kościół parafialny, byli w Multimedialnej Izbie  Tradycji, a także w Urzędzie Gminy. Na zakończenie pobytu Devina i Kevin otrzymali upominki, aby jak najdłużej pamiętali o pobycie w Garbowie.

Anna Michońska