Globalny Świat

Quiz wiedzy

Podsumowując zagadnienia z zakresu edukacji globalnej, zorganizowałam w mojej klasie III b quiz wiedzy o Globalnym Świecie. Celem było stymulowanie i motywowanie uczestników do samodzielnego poszukiwania źródeł wiedzy, budowanie postaw szacunku i empatii. Uczniowie z zapałem zdobywali wiedzę podczas różnych form pracy w czasie zajęć. Korzystali również samodzielnie z różnych źródeł wiedzy w domu. Tworzyli między innymi prezentacje o Azji, które następnie przedstawiali w szkole. Znajomość wiedzy o świecie okazała się przydatna podczas odpowiedzi na pytania. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali drobne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy komisji oceniającej : p. dyrektor Ninie Bartoszcze-Wylaź, p.wicedyrektor Marii Michałek, p. Agnieszce Nowak, pełniącej funkcję koordynatora projektu w naszej szkole „Edukacja Globalna”.

Agata Sołyga