r. Imieniny:  A A A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA WIKTORII MICHOWSKIEJ UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W GARBOWIE! 27.04.2014

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA WIKTORII MICHOWSKIEJ UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. KONOPNICKIEJ W GARBOWIE!

23 kwietnia 2014 r. o godz. 14.00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów XIII edycji ogólnopolskiego Konkursu „Mój szkolny kolega z misji”. Wyłoniono 45 finalistów (w 5 kategoriach na trzech etapach edukacyjnych). Tematykę tegorocznego Konkursu wyznaczała wypowiedź papież Franciszka „Kto wierzy, nigdy nie jest sam” (encyklika „Fidei lumen” nr 39).

 
Konkurs odbył się pod patronatem Joanny Kluzik-Rostkowskiej Minister Edukacji Narodowej, abp. Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz bp. Jerzego Mazura, przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. 
 
W Konkursie misyjnym wzięło udział 458 szkół podstawowych i gimnazjalnych z całego kraju. 138 szkół zgłosiło udział na poziomie klas I-III szkoły podstawowej, a 203 na poziomie klas IV-VI. W Konkursie startowali uczniowie ze 117 gimnazjów. Uczniami opiekowało się 886 nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do Konkursu oraz powołali szkolne komisje kwalifikacyjne. Przeważały prace plastyczne, ciekawe nie tylko pod względem treści, ale także technik wykonania. W kategorii literackiej uczniowie najczęściej pisali listy, wiersze oraz opowiadania i wywiady z misjonarzami. 
 
Z Zespołu Szkół w Garbowie wysłane zostały 4 prace konkursowe – dwie plastyczne i dwie literackie (ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum). Jest dla nas wielką radością, że właśnie praca plastyczna naszej uczennicy zdobyła I nagrodę. Wiktorii życzymy dalszych sukcesów i otwartego serca na sprawy misji. 
 
Więcej informacji na stronie: http://www.adgentes.misje.pl/ 
s. Marta Raducha 
« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO