„Zdrowe życie” 24.05.2016

„Zdrowe życie”

Podsumowanie projektu edukacyjno-wychowawczego

Podsumowanie projektu edukacyjno-wychowawczego „Zdrowe życie” rok szkolny 2015/2016

Od lutego do maja realizowany był w naszej szkole projekt profilaktyczny p.t.: „ZDROWE ŻYCIE”.  Adresowany był on do uczniów klas  IV - VI SP oraz I i II klas gimnazjum. Głównym jego celem było zapoznanie uczniów z zasadami zdrowego stylu życia, zdrowym odżywianiem, zaburzeniami odżywiania, a także z negatywnym wpływem na organizm człowieka alkoholu, nikotyny, narkotyków, dopalaczy. Projekt obejmował również zapoznanie z zasadami właściwego korzystania z komputera, internetu i telefonu.
Projekt zakończył się w połowie maja konkursem, podczas którego uczniowie prezentowali wykonane plakaty, scenki a także odpowiadali na pytania dotyczące wyżej wymienionej problematyki.

Ostateczna punktacja konkursowa przedstawia się następująco:

W kategorii klas I gimnazjum
I miejsce - kl. IB (21 p.), II - Ic (20 p.), III - Ia (18 p.)

W kategorii II klas gimnazjum:
I miejsce - kl. IIb (24 p.), II – IIc (18 p.), III – IIa  (17 p.)

Natomiast uczniowie szkoły podstawowej (kl. IV a, IV b. V i VI) byli świetnie przygotowani, w związku z tym wszyscy zajęli I miejsce i  na koniec roku zostaną nagrodzeni.

Osoby odpowiedzialne za realizację: wychowawcy, pedagog Jolanta Marczak i psycholog Agnieszka Stępniak-Łuczywek