Przedstawienia profilaktyczne 20.06.2018

Przedstawienia profilaktyczne

Teatr Kurtyna w naszej szkole.

27 kwietnia i 22 maja mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Teatr Kurtyna, który jest najstarszym Teatrem Profilaktycznym w Polsce. Tematyka przedstawień była dostosowana do wieku odbiorców – przedszkolaki oraz klasy I-III SP obejrzały spektakl pt: „Jestem przyjacielem ludzi”. Bohaterka Tosia, dzięki książce „Ilustrowany Atlas Świata”, spotkała się z przedstawicielami innych ras i kultur. Uczniowie dowiedzieli się, że kolor skóry oraz język i inne różnice nie mają żadnego znaczenia w zawieraniu przyjaźni. Ważna jest empatia i akceptacja. Klasy IV-VI obejrzały „Niebezpieczną sieć”. W przedstawieniu zostały poruszone problemy i zagrożenia związane z używaniem telefonów i komputerów oraz problemy jakie mogą pojawić się w kontaktach internetowych. Uczniowie mieli okazję zastanowić się jak nie paść ofiarą cyberprzemocy.  "Labirynt" - to przedstawienie dla klas VII - II i III gimnazjum, w którym poruszono tematy związane z uzależnieniami - od alkoholu i środków psychoaktywnych. Uzależnienia to problem, który dotyka nie tylko dorosłych ale coraz częściej i bardzo młodych ludzi. Problemy w szkole, w relacjach, w pracy, mało czasu dla siebie w rodzinie... to wszystko może spowodować, że ludzie sięgają po używki, które nigdy nie są rozwiązaniem a powodują kolejne problemy.
Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienia i aktorów nagrodzili dużymi oklaskami. Mamy nadzieję, że przedstawienia nie tylko się podobały, ale i pozostawią ślad w pamięci.

Agnieszka Stępniak-Łuczywek, Jolanta Marczak