Projekt profilaktyczny „Ja i inni…” 03.03.2016

Projekt profilaktyczny „Ja i inni…”

konkurs podsumowujący projekt

Od września do lutego w naszej szkole realizowany był projekt profilaktyczny: „Ja i inni…” Adresowany był do uczniów IV - VI klas SP oraz I i II klas gimnazjum. Głównym jego celem była nauka poprawnych kontaktów interpersonalnych. Uczniowie podczas trwania projektu zdobywali umiejętności prawidłowego zachowania się w różnych warunkach: poznawali zasady savoir vivre’u, uczyli się rozwiązywania konfliktów, zachowań asertywnych, zapoznawali z pojęciem samooceny, a także doceniali zalety posiadania hobby.
Projekt zakończył się konkursem podczas którego uczniowie prezentowali wykonane plakaty, scenki a także odpowiadali na pytania dotyczące wyżej wymienionej problematyki.

Osoby odpowiedzialne za realizację: pedagog Jolanta Marczak i psycholog Agnieszka Stępniak-Łuczywek

Ostateczna punktacja konkursowa przedstawia się następująco:

Kategoria klas I:
I miejsce zajęła klasa Ib
II miejsce klasy Ia i Ic

Kategoria klas II:
I miejsce zajęła klasa IIa
II miejsce klasa IIc
III miejsce klasa IIb

Szkoła podstawowa:
I miejsce zajęły klasy IVb oraz VI
II miejsce  - klasa IVa
III miejsce - klasa V

Do konkursu najlepiej przygotowani byli uczniowie ze szkoły podstawowej oraz z klas I gimnazjum. Gratulujemy!

ja i inni 2016

Opis galerii