Program prewencyjny lubelskiej policji "Niebieska e-skrzynka" 25.10.2016

Program prewencyjny lubelskiej policji "Niebieska e-skrzynka"

podstawowe informacje

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opracował program prewencyjny „Niebieska e-skrzynka”. Jego celem jest swobodny, nieskrępowany oraz anonimowy dostęp dzieci i młodzieży do instytucji zajmujących się problematyką patologii społecznych oraz do samej Policji. Adres niebieskiej e-skrzynki został umieszczony m.in. na stronie internetowej lubelskiej policji. Do akcji włączyło się także Kuratorium Oświaty w Lublinie.
       Program „Niebieska e-skrzynka” w swoim założeniu ma ułatwić dzieciom i młodzieży możliwość wypowiedzi na pojawiające się problemy. Od dawna bowiem wiadomo, iż możliwość przelania słów na papier jest często jedynym możliwym środkiem swobodnej wypowiedzi.

Dlatego też „Niebieska e-skrzynka” może być przysłowiową deską ratunku dla dzieci, potrzebujących pomocy.

Adres e-mail programu to niebieska.eskrzynka@lu.policja.gov.pl

Pamiętajmy jednak, że każda osoba, która wykorzysta ten adres w sposób złośliwy lub dla żartu, albo wywoła fałszywy alarm, naraża się na odpowiedzialność karną.

Więcej informacji na stronie: http://www.lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/54655,Niebieska-e-skrzynka-W-trosce-o-bezpieczny-rozwoj-dzieci-i-mlodziezy-szkolnej.html

Informacja: psycholog szkolny