MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LUBLINIE 14.02.2018

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O LUBLINIE

relacja uczennicy

Dnia 28 listopada 2017 r. wraz z moimi dwiema koleżankami z klasy miałam okazję uczestniczyć w  Międzyszkolnym Interaktywnym Konkursie Wiedzy o Lublinie, który odbył się w Zespole Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ pierwszy raz zamiast testu i długopisu korzystałyśmy z aplikacji w telefonie. Rywalizację między zespołami, która i tak była zacięta, dodatkowo wzmacniał upływ czasu. Nie miałyśmy dłuższej chwili na zastanowienie. Pytania wyświetlały się na tablicy, a my klikając na telefonie szybko odpowiadałyśmy. Po każdej odpowiedzi na chwilę wyświetlała się punktacja. Dodawało to emocji i adrenaliny. Liczyły się dosłownie sekundy. Bardzo podobało mi się to, że publiczność także widziała pytania i odpowiedzi wszystkich szkół, więc była na bieżąco i również mogła przeżywać to co my. Kibicowała i brała aktywny udział. Po zaledwie dwudziestu pytaniach podsumowano wyniki. Dopiero wtedy mogłyśmy na chwilę odsapnąć i spojrzeć na tabelę wyników. Byłyśmy z siebie bardzo dumne, bo zdobyłyśmy I miejsce spośród gimnazjów i jako jedyni goście spoza Lublina. Kiedy publiczność poznała zwycięzców była bardzo zaskoczona i nagrodziła nas gromkimi brawami. Wróciłyśmy do szkoły w bardzo dobrym humorze. W nagrodę otrzymałyśmy dyplomy, książki oraz ...pyszną pizzę.

Mam nadzieję, że niedługo również i w naszej szkole pojawią się takie konkursy. Życzę moim koleżankom i kolegom, by również mieli okazję spróbować swoich sił.

Chciałam podziękować Pani Agnieszce Nowak w swoim imieniu, jak również w imieniu moich koleżanek, Patrycji Kubackiej i Oli Podstawki, za motywowanie nas do nauki i wszelkie wskazówki, które pomogły nam dobrze przygotować się do tego konkursu.

Julia Nakonieczna z kl. 2b