Mamy laureatkę konkursu... 15.10.2017

Mamy laureatkę konkursu...

Zuzię Jabłońską

Dnia 12 maja 2017r. odbyło się podsumowanie VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego dla gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak w ubiegłych latach, została objęta Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka.

Do współzawodnictwa przystąpiło 368 uczniów z 70 szkół. Maksymalnie można było osiągnąć wynik 70 pkt. Z naszego gimnazjum tytuł laureata (od 85%) otrzymała Zuzanna Jabłońska z klasy IIC, a wynik bardzo dobry (od 75 do 85 %) Alicja Wójcik z klasy IIIA.

W pierwszej części (trwającej 30 minut) uczniowie rozwiązywali test, na który składały się zadania krótkiej odpowiedzi, uzupełnianie luk itp., przyporządkowania, wyboru poprawnej odpowiedzi. W teście znajdowały się również mapki konturowe. Zadania dotyczyły znajomości mapy świata oraz zagadnień teoretycznych związanych z mapą.

W drugiej części (trwającej 40 minut) zawodnicy mieli wykazać się sprawnością w posługiwaniu się mapą świata i jej znajomością, następnie uzupełnić puste miejsca w opisie relacji z Międzynarodowych Zawodów Balonowych, zorganizowanych na trasie ze stolicy Kataru do Kapsztadu.