Dookoła świata 05.05.2019

Dookoła świata

szkolny konkurs historyczno - geograficzny

Szkolny konkurs historyczno- geograficzny „Dookoła świata”

W miesiącu marcu w murach naszej szkoły gościła wystawa fotograficzna „Dookoła świata”.

Jej autorem jest pan Kazimierz Kasprzak, lubelski dziennikarz i fotograf. Jest jedynym mieszkańcem Lubelszczyzny, który odwiedził wszystkie kontynenty i wszystkie strefy klimatyczne. Odbył ponad 100 podróży.

Z każdym z prezentowanych na planszach  zdjęć wiąże się jakaś historia. O niektórych z nich pan Kazimierz Kasprzak opowiedział nam podczas spotkania autorskiego  5 marca 2019 r. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali tych historii, ale też zadawali wiele pytań.

Prezentowana wystawa rozbudziła ciekawość. Jej podsumowaniem był szkolny konkurs historyczno- geograficzny dla uczniów klas IV – VII, który odbył się 5 kwietnia 2019r. Na konkurs przybyli zaproszeni goście, wśród nich wójt gminy Garbów pan Kazimierz Firlej i autor wystawy pan Kazimierz Kasprzak.

W konkursie wzięło udział 9 drużyn. Przy bardzo wyrównanej rywalizacji, w dogrywce wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Roxolana Pylypiv z klasy Va i Maja Jedlińska z klasy Vb

II miejsce Jakub Adamczyk i Bartłomiej Sulej   z klasy VI a

III miejsce Patrycja Jędrejek i Oskar Krasa z klasy Vc

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy konkursu dyplomy i czekoladowe pisanki  w ilości liczby zdobytych punktów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne gadżety od wójta gminy.

Na koniec głos zabrali kolejno:  pani wicedyrektor Lucyna Żak, pan Kazimierz Kasprzak oraz wójt gminy Kazimierz Firlej. Podziękowali nauczycielom za przygotowanie konkursu a wszystkim uczniom za udział

w konkursie i zaprezentowanie ogromnej wiedzy historycznej i geograficznej związanej ze śladami polskości na wszystkich kontynentach. Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego zdjęcia.

Dookoła świata

Opis galerii