Pielgrzymka do Częstochowy 10.10.2014

Pielgrzymka do Częstochowy

XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

Dnia 9 października 2014r. grupa 42 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyła w spotkaniu młodych ludzi na Jasnej Górze. Było to już XIV spotkanie uczniów szkół noszących im. Jana Pawła II.

Najważniejszym momentem pielgrzymki była uroczysta msza święta, która rozpoczęła się o godzinie 1100, pod przewodnictwem J. E. Księdza Arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz Duszpasterza Rodziny Szkół Księdza Biskupa Henryka Tomasika.

Na wałach wokół klasztoru ustawione były Poczty Sztandarowe ze szkół, wśród nich był również poczet ze Sztandarem naszej szkoły w składzie: A Skowronek, P. Nowak, H. Tkaczyk, E. Tkaczyk z Panią Dyrektor Niną Bartoszcze - Wylaź. Pozostali nasi uczniowie pięknie modlili się częstochowskich błoniach.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości udaliśmy się do kaplicy Matki Bożej, aby tam podziękować i pomodlić się, każdy we własnych intencjach, a następnie uczniowie mogli zwiedzić: Skarbiec, Muzeum 600 Lecia, Arsenał, Golgotę Jasnogórską, Bastion Św. Rocha, widoki z wieży. Po zjedzeniu smacznego obiadku udaliśmy się w drogę powrotną do Garbowa.

W czasie podróży nie zabrakło modlitwy, skupienia, ale również głośnego śpiewu i współnej zabawy. Gra na gitarze ks. Jerzego oraz śpiew ks. Zbigniewa i s. Marty uświetniły całą pielgrzymkę i spowodowały uaktywnienie młodzieży. Myślę, że wyjazd pozostanie w pamięci młodych ludzi na długo.

Częstochowa 2014

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy.

dsc-0145_1afe3.jpg dsc-0138_ec980.jpg dsc-0128_eedf4.jpg dsc-0111_e9ee0.jpg dsc-0101_23d10.jpg dsc-0092_9cc1e.jpg dsc-0089_5e49c.jpg dsc-0081_cb680.jpg