Baśnie z czterech stron świata 07.11.2014

Baśnie z czterech stron świata

Uczniowie szkoły podstawowej na spektaklu teatralnym

Dnia 4 listopada uczniowie klas pierwszych i drugiej szkoły podstawowej wybrali się z wychowawcami do Lublina na spektakl teatru ARTENS na "Baśnie z czterech stron świata".

Któż nie chciałby w zaledwie godzinę odwiedzić czterech stron świata...?!

Niemożliwe? Ależ nie, W BAJKACH WSZYSTKO JEST MOŻLIWE! Zwłaszcza, gdy ma się jakiś zaczarowany przedmiot i równie czarodziejskiego ducha, który umożliwi nam taką podróż. Wtedy w mgnieniu oka można przenieść się z arabskiej jaskini nad brzeg jednego z rosyjskich mórz. Wspiąć się na olbrzymią łodygę fasoli w środkowej Anglii, by za chwilę z niej skoczyć w głębiny Morza Północnego. A wszystko to w towarzystwie nader ciekawych kompanów: tajemniczego Czarodzieja Roeoendera, Rybaka i jego chciwej żony, zakochanej Syrenki, sprytnego Janka i pewnego chłopca o imieniu Aladyn, który miał w swoim życiu mnóstwo szczęścia. Jeśli jeszcze dodamy, że ten zaczarowany duch to Dżinn ze starej lampy, to nie pozostanie nam już nic innego, jak zapiąć pasy i ruszyć w tę fascynującą podróż.

W taką właśnie podróż wyruszyli nasi uczniowie. Oto ich opinie:

"Było świetnie. Mnóstwo efektów laserowych. Każda część zakończoan morałem. Wiele stracili Ci którzy nie byli... " - uczennica klasy Ib SP.