Uroczystość 3 maja 11.05.2018

Uroczystość 3 maja

relacja

Tradycyjnie już w naszej gminie co roku obchodzimy uroczyście święto uchwalenia Konstytucji 3 maja.
W tym roku 227 rocznicę jej uchwalenia uświetnili swoim występem uczniowie naszej szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli p. Lucyny Żak, Bożeny Tuszyńskiej- Firlej, Izabeli Wcześniak przygotowali okolicznościowy występ zatytułowany „Bóg Honor Ojczyzna”. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Marta Bednarczyk. Pod kierunkiem pani  Katarzyny Wójtowicz uczniowie wykonali okolicznościową dekorację do spektaklu.
Tegoroczny występ uczniów miał miejsce w pięknej, majowej scenerii garbowskiego  parku. Na tle garbowskiego pałacu dostojnie udekorowanego na tę okoliczność narodowymi barwami, uczniowie naszej szkoły ubrani w stroje              z epoki, przypomnieli ważne fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja w 1791 roku.
Następnie po wystąpieniu wójta gminy Garbów Kazimierza Firleja, uczniowie wręczyli zebranym biało- czerwone chorągiewki, wykonane samodzielnie wg wskazówek p. Joanny Grabarz- Sochal i wszyscy udali się pod kamień Kościuszki, aby złożyć tam symboliczny wieniec kwiatów.
W uroczystości wzięli udział mieszkańcy naszej gminy, wśród nich władze samorządowe, księża, poczty sztandarowe, kombatanci, strażacy, panie z Kół Gospodyń Wiejskich  ubrane w stroje ludowe  i zaproszeni goście.