Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych 12.01.2015

Tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych

Dnia 18.12.2014r w naszej szkole odbyła się lekcja języka angielskiego dla uczniów SP i PG, poświęcona tradycjom bożonarodzeniowym w krajach anglojęzycznych.

Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli prezentację wykonaną przez Annę Walczak, Patrycję Maj i Paulinę Kostyłę z klasy 3 gimnazjum, z której dowiedzieli się jakie zwyczaje świąteczne panują w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Uczniowie wysłuchali też kolęd w języku angielskim zaśpiewanych przez szkolny chór. Na zakończenie spotkania panie dyrektor Nina Bartoszcze- Wylaź oraz Maria Michałek wręczyły nagrody za udział w konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim uczniom: Emilii Opolskiej, Mikołajowi Balcerkowi, Aleksandrze Kopińskiej, Klaudii Balcerek, Patrycji Iwan, Patrykowi Kowalczykowi, Dominice Rondoś, Oldze Wójcik i Emilii Tkaczyk.
Lekcja zakończyła się wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich zgromadzonych popularnych życzeń Wesołych Świąt
i szczęśliwego Nowego Roku, czyli" We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year".

Anna Michońska

Tradycje bożonarodzeniowe 2014