To jest teatr właśnie... 05.05.2019

To jest teatr właśnie...

dzień teatru

„ To jest teatr. A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd. Żeby iść do domu w zamyśleniu, w zachwycie…”

Słowami Joanny Kulmowej rozpoczęły się  szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w naszej szkole. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy I, którzy pod opieką pani Ewy Klocek przygotowali inscenizacje wierszy Jana Brzechwy.  Następnie trzecioklasiści, wychowankowie pani Małgorzaty Wdowiak, zaśpiewali piosenkę pt. „Słowa”.

Grupa SGTD, czyli dzieciaki z klas I-VI  przedstawili  montaż zabawnych wierszyków             „ Grzecznie pobawmy się słowem”, który przygotowały pod kierunkiem pani Agnieszki Nakoniecznej. Na zakończenie, uczniowie  pani Anny Michońskiej z klas czwartych recytowali  wiersze Jana Brzechwy w języku angielskim i śpiewali angielskie piosenki.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami.

Anna Michońska