ŚWIĘTO PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ 29.11.2015

ŚWIĘTO PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

"Na jagody" - przedstawienie przygotowane przez klasę III

25 listopada 2015 r. odbył się apel z okazji Święta Patrona. W tym roku było to szczególne wydarzenie,  ponieważ obchodzimy 20 rocznicę nadania szkole imienia Marii Konopnickiej. Pamiętna data 18 listopada 1995 roku była dniem, w którym szkoła otrzymała imię. Od tamtej chwili, każdego roku, obchodzimy święto naszej Patronki – wspaniałej poetki i twórczyni wielu utworów dla dzieci,  która poprzez swoje dzieła ukazywała piękno świata oraz uczyła jak kochać naszą ojczyznę. Apel z okazji Święta Patrona przygotowali uczniowie z klasy trzeciej. Młodzi wykonawcy przybliżyli twórczość poetki oraz przygotowali inscenizację w oparciu o utwór Marii Konopnickiej pt. „ Na jagody”.

Ewa Klocek