„Promieniowanie Ojcostwa” 24.02.2019

„Promieniowanie Ojcostwa”

DZIEŃ PAPIESKI

14 października obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „ Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej okazji młodzież naszej szkoły uczniowie kl.IIIB , dziewczęta śpiewające z kl.VIII i VI oraz uczeń z klasy V pod kierunkiem z p. Agnieszką Pliszki i ks. Jerzego przygotowali montaż słowno -muzyczny, który zaprezentowali w kościele parafialnym i w   naszej szkole .

Wykorzystano na tą okazję fragmenty utworów pochodzące z dramatu Karola Wojtyły „Promieniowanie Ojcostwa” ,jak również modlitwy, psalmy ,fragmenty homilii ,sięgnięto do wątków biograficznych ukazujących relacje Karola Wojtyły z jego rodzonym ojcem. Pokazano  Jego wielką miłość do Chrystusa i człowieka, to jak swoim życiem ukazał promieniowanie ojcostwa Boga w człowieku.

VIII Dzień Papieski był również szczególnie obchodzony z racji 40 rocznicy pontyfikaty Jana Pawła II, który przypadł właśnie 16 października, a  nasze Gimnazjum po raz ostatni żegnało swojego patrona Jana Pawła II.