r. Imieniny:  A A A
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oj działo się, działo... 22.03.2015

Oj działo się, działo...

Uczniowie przejęli klucze do szkoły.

W naszej szkole już wiosna!

Uczniowie przejęli klucze do szkoły. Nowa Pani dyrektor (Piotr Kozak z kl. IIb gimnazjum), nowi nauczyciele (uczniowie klas II i III gimnazjum) prowadzili lekcje i czuwali nad innymi przedsięwzięciami. A było nad czym...

Cóż takiego mogło dziać się w szkole? Otóż:

  • dzieciaczki z oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych szkoły podstawowej robiły Marzanny, z wykonanymi kukiełkami w kolorowym korowodzie poszli szukać wiosny i karmić łabędzie (na garbowskim stawie, tego dnia były 23 piękne białe ptaki)
  • klasa Ib SP udała się dodatkowo w okolice Urzędu Gminy, aby jego pracownicy również nie zapominali, że mamy koniec zimy (podczas spaceru dzieci wcielały się w postacie różnych zwierzątek i poznawały zabawne historie opowiadane przez p. D. Miazgę)
  • klasa II SP wykonała piękne obrazy wiosny, a po ich zakończeniu wyruszyła ze swoją p. E. Klocek na poszukiwanie wiosny
  • Klasy trzecie wyruszyły w kosmos. Od rana trwały prce konstruktorskie: chłopcy tworzyli rakiety kosmiczne, dziewczynki piękne stroje, aby pod koniec dnia szkolny korytarz zamienić w przestrzeń kosmiczną, po której poruszały się różne maszyny z uczniami na pokładzie
  • Klasy IV - VI SP rozpoczęły dzień spotkaniem z wychowawcami, aby przygotować się do kolejnych zajęć: "Mam talent" - tu królowała klasa IV, gry i zabawy sportowe, a na zakończenie konkurs dla klas z wieloma konkurencjami. Atrakcje dla klas IV - VI przygotował Samorząd Uczniowski SP z p. A. Zając na czele.

Nauczyciele nie zapomnieli również o zaćmieniu słońca, które tego dnia było znaczące. Wszyscy uczniowie klas młodszych obserwowali to zjawisko i byli bardzo zdziwieni, że słońce wygląda jak księżyc. Starsi uczniowie zaobserwowali, że w pomieszczeniu zrobiło się ciemniej, co było właśnie skutkiem obserwowanego zjawiska.

Uczniowie gimnazjum dzień ten rozpoczęli lekcjami prowadzonymi przez nowych nauczycieli - uczniów. Nauczyciele zaś, jako uczniowie często musieli odpowiadać przy tablicy. Emocji i nowych doświadczeń było mnóstwo. Nowi nauczyciele doskonale przygotowali się do swoich ról, wiernie kopiując nauczycieli swoim strojem i zachowaniem.

Nowa Pani Dyrektor musiała podjąć trud wyjaśniania niesfornym uczniom zasad panujących w szkole. 

Pomysł zamiany ról zrodził się w Samorządzie Uczniowskim gimnazjum pod opieką p. L. Żak.

Po zakończonych lekcjach uczniowie gimnazjum oglądali filmy, a po ich zakończeniu udali się na rozgrywki sportowe.

Tego dnia wszyscy zainteresowani uczniowie mogli zrobić palmy na Niedzielę Palmową pod okiem doświadczonych osób: p. E. Praźmo i B. Chołżyńskiej w ramach projektu "Tradycja, pasja, inspiracja..."

Zainteresowani uczniowie klas trzecich gimnazjum wyjechali na spotkanie z doradcami zawodowymi do Lublina.

A. O.

« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO