Niecodzienna wizyta 上海 07.01.2016

Niecodzienna wizyta 上海

Warto zobaczyć

W dniu 7 stycznia 2016r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli administracji publicznej z Szanghaju. Goście mieli okazję zobaczyć lekcje informatyki, sztuki, biologii, wychowania fizycznego oraz zajęcia w grupie pięciolatków, zwiedzili szkołe, obejrzeli wystawy prac uczniowiskich. Nasi goście mieli również możliwość wysłuchania kolęd w wykonaniu uczniów klasy Ia i IIb Szkoły Podstawowej.

上海 kto wie co to znaczy?     (Shanghai)

Szanghaj – największe miasto w Chinach, położone w delcie rzeki Jangcy. Szanghaj jest najludniejszym miastem Chin.

Szanghaj jest największym chińskim ośrodkiem gospodarczym, finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości (po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na świecie. W mieście działa giełda papierów wartościowych, giełdy towarowe i wielkie banki. Rozwinięty przemysł maszynowy, metalowy, chemiczny, środków transportu, elektroniczny, poligraficzny, włókienniczy, spożywczy, obuwniczy i wysokich technologii.