Mistrzostwa świata w BOSKIEJ zabawie, 29.01.2015

Mistrzostwa świata w BOSKIEJ zabawie,

z okazji 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko… ... i to gdzie – w samym Garbowie!

W sobotę (24 stycznia 2015 r.) na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Garbowie już od rana gromadzili się duzi i mali, przedszkolaki i uczniowie, rodzice, wychowawcy, nauczyciele. Ponad 230 osób z terenu gminy Garbów i nie tylko, uczestniczyło w Mistrzostwach świata w BOSKIEJ zabawie, zorganizowanych jak w ubiegłych latach przez Siostry Salezjanki, z okazji uroczystości głównego patrona Zgromadzenia, czyli św. Jana Bosko. W tym roku było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ Rodzina Salezjańska, której św. Jan Bosko jest Założycielem, świętuje dwusetną rocznicę Jego urodzin.

Wspólna modlitwa, zabawa, śpiew, taniec, rodzinne zawody sportowe, mecz piłki nożnej, ciepły posiłek, nagrody, tort urodzinowy... i nie było ważne to, czy ktoś ma 4 lata czy ... o wiele więcej – zabawom nie było końca. Wiele radości, rodzinnej atmosfery, szacunku…

W „Mistrzostwach…” uczestniczyli w tym roku: wychowankowie Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek im. bł. Laury Vicuna wraz z rodzicami, wychowawczyniami i siostrami; dzieci i młodzież z Oratorium Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko wraz z animatorami, siostrami nowicjuszkami; dzieci i młodzież z Oratorium Sióstr Salezjanek w Lublinie wraz z rodzicami i siostrami, a także dzieci, młodzież z okolicznych szkół, przede wszystkim z Zespołu Szkół w Garbowie, ich rodzice i najbliżsi.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy wraz z nami zechcieli uczcić świętego Jana Bosko, szczególnie tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta: wychowawczyniom i siostrom z przedszkola Sióstr Salezjanek (na ręce Siostry Dyrektor Wioletty Reniec, dziękuję wszystkim paniom za kompetentne przygotowanie i twórcze poprowadzenie konkurencji sportowych, za otwarte serce i pomoc); animatorom i młodzieży z Garbowa (za pomoc „na każdym odcinku”); Panu Arkadiuszowi Adamczykowi za odważne podjęcie się poprowadzenia rozgrywek w piłkę nożną; Księdzu Adamowi Węgrzynowi (salezjaninowi z Lublina) za wspólną modlitwę i przewodniczenie Mszy św.; Ks. Proboszczowi Zenonowi Małyszkowi, Ks. Kapelanowi Tadeuszowi Szaniawskiemu, za obecność i dzieloną radość, a także Siostrom Nowicjuszkom, Aspirantkom i całej Wspólnocie Sióstr z Garbowa, za wszelką pomoc i wsparcie podczas przygotowania i poprowadzenia tego spotkania.

Szczególne słowa podziękowania pragniemy skierować do Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Garbowie – Niny Bartoszcze – Wylaź, za wielką otwartość w związku z udostępnieniem sali gimnastycznej i sprzętu szkolnego, a także za tę codzienną życzliwość i okazywany entuzjazm wobec proponowanych przedsięwzięć. Dziękujemy również Pani Wice Dyrektor ze szkoły podstawowej – p. Marii Michałek za towarzyszenie nam podczas tego spotkania. Uroczystość ta nie mogłaby się również odbyć bez wsparcia finansowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garbowie. Na ręce Pani Kierownik – Marty Plecha, składamy nasze „dziękuję”, nie tylko za poparcie tej inicjatywy ale za dotychczasową owocną współpracę na rzecz dzieci i młodzieży z terenu Gminy Garbów.

Nie zabrakło również przedstawicieli Gminy Garbów – Pani Małgorzacie Sanaluta dziękujemy za bardzo radosne włączenie się, w nasze wspólne świętowanie.

Wszystkim życzymy tego, co św. Jan Bosko uznawał za najważniejsze – wiele RADOŚCI, pamiętając zawsze, że ta prawdziwa radość ma swoje źródło w czystym sercu!

Zapraszamy na wspólne świętowanie już za rok!

Z wdzięcznością i modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Bosko, w Roku Jego Dwusetnych Urodzin – Siostry Salezjanki.

s. Marta Raducha