Dzień Ziemi 2018 18.05.2018

Dzień Ziemi 2018

w naszej szkole pamiętamy ....

Światowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie łączą sily, aby uświadamiać innym potrzebę dbania o środowisko naturalne i wdrażać do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. Celebracja ekologicznego święta rozpoczęła się 24 kwietnia akcją sprzątania ulic Garbowa, terenu wokół szkoły, wąwozu lessowego i parku. Następnego dnia odbył się I Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie z okolicznych szkół. Patronat honorowy nad konkursem objął wójt   gminy Garbów Kazimierz Firlej oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Garbowie Nina Bartoszcze-Wylaź, zaś fundatorem nagród była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Garbowie. W wyniku rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca: I -SP Garbów, II - SP Bogucin, III- SP Przybysławice, wyróżnienie-SP Wola Przybysławska. Na koniec obchodów Dnia Ziemi został zorganizowany happening ekologiczny, w który zaangażowała się cała społeczność szkolna. Klasy przygotowały transparenty z hasłami zachęcającymi do dbałości o czyste powietrze oraz walki z nadmiarem odpadów. Uczniowie wraz z opiekunami przeszli ulicami Garbowa, aby przypomnieć jak ważne jest to, żebyśmy wszyscy dbali o naszą Ziemię nie tylko w tym jednym dniu, ale zawsze. Obchodom towarzyszyła tygodniowa zbiórka makulatury, w którą zaangażowali się także mieszkańcy Garbowa. Dzięki tej akcji zebrano 2 tony papierowych odpadów. Najwięcej zebrały klasy: IIcG-200kg, IIIaSP-143kg, IIaG 73kg, zaś w konkursie indywidualnym zwyciężyła Karolina Pietruszka z kl.IISP-65kg, Jakub Dąbrowski z kl. VIISP -22kg i Natalia Wawerska z kl.IbSP-19kg. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Joanna Grabarz -Sochal, Agnieszka Nowak.