DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE 16.10.2014

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Świętymi bądźcie!

16 października 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PAPIESKI. Piękna uroczystość przypomniała młodym ludziom osobę naszego wielkiego rodaka i patrona gimnazjum                      św. Jana Pawła II.

Świętymi bądźcie!- woła hasło tegorocznego dnia papieskiego. Dla świętego Jana Pawła II była to niezwykle ważna myśl. Papież każdego dnia nawoływał do świętości, widząc, ile zła dzieje się na świecie. Przy każdej pielgrzymce do Polski starał się mówić nam, mieszkańcom komunistycznego kraju, że życie bez Boga i Jego miłości jest nic nie warte. Ojciec Święty podróżując po świecie, przekazywał wszystkim troszeczkę swojej świętości. Nawoływał do słuchania swojego sumienia, ,,nie odwracania się plecami do Chrystusa, gdy chce do nas przyjść’’ i kierowania w życiu takimi wartościami, żeby każdego dnia zbliżać się do zbawienia.

Katolicy na całym świecie rokrocznie obchodzą dzień papieski. My, uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II , również i w tym roku przygotowaliśmy się do obchodów tej uroczystej daty. Myśl przewodnia naszego montażu słowno ——muzycznego, brzmiała: ,,Świeca, by świecić innym musi spalać samą siebie. Tak winniśmy i my czynić– samych siebie spalać, by innym dać dobry przykład.” W prezentacji wykorzystaliśmy wiersze Karola Wojtyły, Kornela Makuszyńskiego oraz pieśni o charakterze religijnym. Uczniowie z wielką dojrzałością wyrecytowali utwory poetyckie, a swoim wokalem ponownie zabłysnęła Klaudia Kałdunek. Naszą inscenizacją  uświetniliśmy obchody w kościele parafialnym 12 października 2014 roku, którą ponownie zaprezentowaliśmy w szkole 16 października przed społecznością gimnazjalną. Pomimo, że Jana Pawła II nie ma wśród nas od dziewięciu lat, to ciągle na nowo ożywa – w swojej nauce, złotych myślach. Jest niedoścignionym wzorcem osobowym. Szczególnie dla nas, uczniów gimnazjum, które nosi imię Jana Pawła II nauka papieża jest ciągle aktualna i jej wypełnianie stanowi misję naszej szkoły.

Dzień Papieski 2014

Zdjęcia ze szkolnego DNIA PAPIESKIEGO

dsc04257_86523.jpg dsc04262_f30c5.jpg dsc04261_5d3cf.jpg dsc04259_5d258.jpg dsc04258_58472.jpg dsc04257_70c2d.jpg dsc04256_d551b.jpg dsc04254_a1dd3.jpg dsc04255_111fe.jpg