Informacja dla rodziców oddziału przedszkolnego 27.03.2020

Informacja dla rodziców oddziału przedszkolnego

dzieci oddziału przedszkolnego

W związku z zaistniałą sytuacją proszę, byście pomogli swoim dzieciom, by w miarę swoich możliwości i Waszych uczyły się  z materiałów zamieszczanych na stronach internetowych. Podaję kilka przykładów:
-Miś Bu zaprasza na Buliba.pl;
-Domowe przedszkole;
-Edukacyjne gry dla dzieci;
-wesołe kolorowanki;
-Gry edukacyjne dla dzieci;
-Origami.art.pl
-Kolorowe obrazki.pl
- SuperKid.pl.
Proszę, by w kwietniu dzieci nauczyły się wierszyka E. Szelburg-Zarembiny „Wiosna idzie!” ( tekst podaję poniżej)  oraz piosenki „Maszeruje wiosna”.

Ewa Szelburg-Zaremba

Wiosna idzie!
            Przyleciały skowroneczki
            z radosną nowiną,
            zaśpiewały, zawołały
            ponad oziminą:
            śniegi w polu giną!
Przyleciały bocianiska
w bielutkich kapotach,
klekotały, ogłaszały
na wysokich płotach:
po łąkowych błotach!
            Przyleciały jaskółeczki
            kołem kołujące,
            figlowały, świergotały
            radośnie krzyczące:
            prowadzi ją słońce.

Ważne jest by, wykonać choć  jedno zadanie dziennie: pokolorować obrazek, ułożyć puzzle lub zwyczajnie wykonać rysunek  o dowolnej treści lub napisać kilka wymyślonych szlaczków. Dzieci sześcioletnie mogą pisać po kilka literek, cyferek, które poznały. By uatrakcyjnić zajęcia, można zrobić z ziemniaków pieczątki, na których będą wycięte literki, dać dzieciom farby, pędzel i mogą stemplując pisać wyrazy, można wycinać z gazet litery i tworzyć tytuły np. do obrazka, wyciąć fragment ze zniszczonego czasopisma dla dzieci, nakleić na białą kartkę i dorysować, to co podsunie wyobraźnia. Życzę wielu pomysłów.
            Drodzy Rodzice,
wiem, ze w każdej sytuacji można liczyć na Wasze wsparcie i pomoc. Dlatego już teraz dziękuję za życzliwość i wyrozumiałość.  Życzę wewnętrznego spokoju i dużo zdrowia.

Iwona Jabłońska