Zajęcia dla klas IV 04.12.2018

Zajęcia dla klas IV

"UCZYMY SIĘ JAK SIĘ UCZYĆ"

W bieżącym semestrze w klasach IV a i IV b realizowany jest przez psychologa szkolnego cykl zajęć dla uczniów p.t. "UCZYMY  SIĘ JAK SIĘ UCZYĆ".  Dzieci dowiadują się jakie warunki trzeba spełnić, żeby osiągnąć sukces w nauce. O tym, że należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak: otoczenie, motywacja, dobra organizacja czasu, racjonalne dostarczanie energii, metody uczenia się dostosowane do typu osobowości. Poznają sposoby zapamiętywania dat i wzorów, sposoby wykonywania map myśli. Odbyło się też krótkie spotkanie dla rodziców na którym zapoznano ich z treściami dotyczącymi nauki uczenia się.

Agnieszka Stępniak-Łuczywek psycholog