r. Imieniny:  A A A
 
Z wizytą w schronisku 23.03.2017

Z wizytą w schronisku

lekcja wrażliwości

13 marca 50 uczniów, członków Szkolnego Klubu PCK wraz z opiekunami odwiedziło Schronisko dla zwierząt w Lublinie przy ulicy Metalurgicznej.

 Głównym celem tej wizyty było przekazanie karmy, która została zebrana przez nas w czasie trwania akcji ,,Pomoc schronisku dla zwierząt’’.

Po dotarciu na miejsce  i przekazaniu karmy wszyscy udaliśmy się do sali, w której jeden z pracowników opowiedział o działalności schroniska. Dowiedzieliśmy ile obecnie znajduje się w nim zwierząt, w jaki sposób i dlaczego tutaj trafiają. Opiekun zwierząt opowiedział również kilka ciekawych historii psów, które zasłużyły na uznanie.

Dziękując za przekazaną karmę powiedział też o tym, jak duże jest zapotrzebowanie na jedzenie dla psów i kotów w schronisku. Okazało się, że mimo iż przekazaliśmy dużą ilość karmy (435,5kg), gdyby zwierzęta w schronisku żywiły się tylko nią wystarczyłaby zaledwie na 2 dni.

Po obejrzeniu prezentacji mogliśmy zobaczyć zwierzęta aktualnie znajdujące się w schronisku. Pracownik schroniska chętnie odpowiedział na nasze pytania dotyczące obiektu i zwierząt w nim przebywających.

Wizyta była bardzo poruszająca, dzięki niej przekonaliśmy się, że każda, choćby najmniejsza pomoc jest bardzo cennym darem dla tych zwierząt.

                                                      Kamila Bogusz - uczennica klasy Ia gimnazjum 

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę karmy. Najwięcej uzbierała klasa 3b SP- 54, 365 kg, na drugim miejscu uplasowała się 3a SP- 31,180 kg, na trzecim- 1b Gim- 20, 965 kg.

Do schroniska przekazaliśmy- 435,5 kg karmy.

« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO