r. Imieniny:  A A A
 
TURNIEJU WIEDZY SZKOLNEJ 16.06.2015

TURNIEJU WIEDZY SZKOLNEJ

24 lutego został zorganizowany turniej wiedzy dla uczniów IV-VI szkoły podstawowej. Tematyką turnieju były ciekawostki z różnorodnych dziedzin wiedzy: m.in. przyrodnicze, geograficzne, historyczne.

Bo czy wszyscy wiemy dlaczego: ziemniaki mają oczka, dlaczego sępy są łyse, po czym poznać, ze koń jest zadowolony, gdzie mieszka królowa Elżbieta II, gdzie urodził się Fryderyk Chopin, co ile lat jest rok przestępny, czym wyróżnia się prawdziwa mucha, gdzie wszystkie dni rozpoczynają się punktualnie, jak nazywano w Egipcie króla?

Celem turnieju było rozwijanie zainteresowań uczniów, możliwości zaprezentowania swojej wiedzy i jej zastosowania w trakcie rozwiązywania różnorodnych zadań i  problemów, wdrażanie do zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa między rówieśnikami.

Pierwszy etap II Turnieju Wiedzy Szkolnej dla uczniów IV-VI SP odbył się 24 lutego. Wówczas klasy IV oraz V uzyskały prawie identyczną liczbę punktów (różnica 1 punktu),  dlatego też 3 marca została zorganizowana dogrywka. Ostatecznie poszczególne klasy zajęły następujące miejsca: I miejsce klasa V, II miejsce klasa IV, III miejsce klasa VI.

 

Bardzo dziękujemy wychowawcom klas za pomoc w realizacji turnieju, wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w projektach i konkursach, szczególnie gratulujemy zwycięzcom. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

                                                                          Jolanta Marczak - pedagog

« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO