Tradycja, pasja, inspiracja - warsztaty rękodzieła i malarstwa 08.01.2015

Tradycja, pasja, inspiracja - warsztaty rękodzieła i malarstwa

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych WEKTOR

Celem projektu jest podnoszenie jakości życia na wsi poprzez organizację warsztatów rękodzieła i malarskich dla dzieci i młodzieży wykorzystujących lokalne zasoby przyrodnicze, historyczne i tradycje kulturowe.

Członkowie Stowarzyszenia od początku swojej działalności wzbogacają ofertę kulturalną i edukacyjną na terenie gminy. Obserwacje potwierdzają, że ciekawe i  "aktywizujące " metody - najlepiej w formie warsztatów, doskonale się sprawdzają w prowadzeniu  zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży, wykorzystujących lokalne zasoby i dziedzictwo kulturowe.

Bazując na uznanych twórcach Garbowszczyzny m.in. Bronisławie Pietraku, Ignacym Dobrzyńskim, Aleksandrze Fijałkowskim i Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej można promując ich dorobek  zorganizować dla młodego pokolenia ciekawe, warsztaty prowadzone przez osoby które posiadają uzdolnienia i aktywnie podtrzymują tradycje.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Zespołem Szkół w Garbowie. Skierowany jest do młodzieży i dzieci z terenu całej gminy.

W ramach projektu prowadzone są warsztaty rękodzieła i malarskie dla 4 grup uczestników  udział w kiermaszu oraz  zorganizowana zostanie wystawa prac, podsumowująca zajęcia.

„WEKTOR” pozyskał dofinansowanie na przeprowadzenie zaplanowanych działań  w konkursie ogłoszonym przez Lokalna Grupę Działania „ Kraina wokół Lublina”.