r. Imieniny:  A A A
 
Sukcesy naszych uczniów 2020 02.07.2020

Sukcesy naszych uczniów 2020

Gratulujemy!

SUKCESY UCZNIÓW

 

"Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień."

James Madison

 

Ostatni rok szkolny 2019/20 obfitował w sukcesy, które osiągnęli wychowankowie Szkoły Podstawowej im M. Konopnickiej w Garbowie. Uczniowie zmierzyli się nie tylko w zawodach sportowych, ale także w konkursach organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty. Z powodu koronawirusa część konkursów i zawodów została odwołana, do których uczniowie byli praktycznie przygotowani...

Konkursy przedmiotowe od lat cieszą się wielkim prestiżem wśród środowisk szkolnych oraz młodzieży we wszystkich województwach całej Polski. Wynika to z faktu, iż zapewniają laureatom liczne przywileje. Są nimi: nie tylko ocena celująca na świadectwie, ale także preferencje przy wyborze szkoły, czy zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego.

Nauczyciele naszej szkoły nie tylko potrafią umiejętnie rozwijać w podopiecznych talenty                      i zainteresowania, ale także motywować do wytężonej, uczciwej pracy.  Efektem tej pracy jest kilkadziesiąt zdobytych tytułów laureata i finalisty konkursów  przedmiotowych organizowanych przez KO z różnych przedmiotów: geografii, historii, jęz. polskiego, biologii i fizyki. Konkursy te sprawdzają gruntownie wiedzę i umiejętności uczniów, a ich sukces nie jest przypadkiem.                  W bieżącym roku szkolnym uczniowie, którzy przeszli przez  prawdziwy ogień i wykazali swój potencjał to przede wszystkim uczniowie klas szóstych. Takimi diamencikami są:

Emilia Opolska klasa 6a – laureatka z geografii –opiekun merytoryczny Agnieszka Nowak

Franciszek Mirosław klasa 7b- laureat z geografii –opiekun merytoryczny Agnieszka Nowak

Oskar Krasa klasa 6b –finalista z historii- opiekun merytoryczny Bożena Tuszyńska – Firlej

Chłopcy klas szóstych - I miejsce w powiecie lubelskim w piłce ręcznej chłopców - trener zwycięskiej drużyny - Michał Kuflewski

Nasza szkoła wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Inicjatyw Lokalnych                       i Oświatowych „Wektor” we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną corocznie organizuje konkurs recytatorski „Bronisław Pietrak-chłopski piewca Lubelszczyzny”, a od trzech lat ma on zasięg wojewódzki. W bieżącym roku szkolnym Emilia Opolska uczennica kl. 6a zajęła  w nim I miejsce. Organizatorami konkursu ze strony szkoły są: p. vice dyrektor Lucyna Żak, p. Iwona Woźniak oraz p. Anna Zając.

 

Na zakończenie roku szkolnego świadectwo z czerwonym paskiem ze średnią powyżej 5,0 odebrało 27 uczniów. Wśród nich najwyższą w szkole średnią ocen uzyskali uczniowie:

I miejsce - Emilia Opolska z kl. 6a - średnia 6,0

II miejsce  Maja Jedlińska z kl. 6b - średnia 5,67

III miejsce Łukasz Żaba z kl. 5b - średnia 5,5                                                                                                                                                                 

Pomimo tego, że od 12 marca uczniowie nie przychodzili do szkoły, a lekcje odbywały się tylko on-line, to chętnie brali udział  w szkolnych konkursach przygotowywanych przez nauczycieli, samodzielnie przygotowywali bardzo wartościowe merytorycznie prezentacje multimedialne.

Dużym  zainteresowaniem w okresie zdalnego nauczania cieszył się szkolny konkurs wiedzy „Kocham Cię, Irlandio”, który odbył się 22 czerwca. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii, kultury i tradycji oraz znajomością ciekawostek o Irlandii, a odpowiedzi udzielali zarówno     w języku polskim jak i angielskim. Sukces w tym konkursie odniosły uczennice:

I miejsce Natalia Wójtowicz z klasy 6c

II miejsce Emilia Opolska z klasy 6a

III miejsce Apolonia Dados z klasy 5b

Współcześnie w procesie lekcyjnym,  kluczową rolę odgrywają prezentacje  multimedialne PowerPoint. Według nowej podstawy programowej uczniowie na drugim etapie edukacyjnym powinni umieć przygotowywać i prezentować różnorodne zagadnienia. Do takich zadań z wielkim zaangażowaniem podchodzi m.in. Łukasz Żaba uczeń klasy 5b, który przygotował cykl 3 wystąpień na temat stosunków polsko- krzyżackich. Temat został opracowany z wielką dbałością i starannością merytoryczną. Dzięki bardzo dobremu przekazowi, bogatej szacie graficznej i wielu ciekawostkom spotkał się z wielkim uznaniem i zainteresowaniem rówieśników. Z pewnością przygotowany przez Łukasza materiał będzie służył kolejnym rocznikom jako pomoc  dydaktyczna oraz wzorzec doskonałego zaprezentowania tematu. 

Autorem innej, bardzo ciekawej prezentacji był Łukasz Marczak, także uczeń klasy 5b. W swojej pracy odkrył  przed koleżankami i kolegami tajemnice długiego życia króla Władysława  Jagiełły. Otóż - warto dbać o higienę, dobry sen  i nie korzystać z używek. Higieniczny tryb życia króla wpisuje się jako przesłanie i wskazówka dla współczesnych dotkniętych epidemią koronawirusa.

Obaj uczniowie wykonali także, unikalne wręcz, prezentacje na temat pierwszych odkrywczych podróży geograficznych z wykorzystaniem animacji, głosu oraz filmu.

Z jednej strony dobra prezentacja powinna być poprawna merytorycznie, zaskakująca czy też spójna graficznie, ale z drugiej strony nie może zawierać wszystkiego, bo i tak kluczowe jest to co osoba prezentująca  ma do powiedzenia. Taką prezentację, którą świetnie rozwinął w swoim przemówieniu Maciej Sołyga  mogliśmy obejrzeć i wysłuchać podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Zatem po pierwsze kluczowe dobre hasło, świetnie dobrane zdjęcia i doskonały mówca to rozwijane i cenione dziś umiejętności naszych uczniów. Maciek robi to świetnie….potrafi wyświetlać slajdy, wskazywać, gestykulować i operować głosem utrzymując uwagę wszystkich  słuchaczy.

Gratulujemy Rodzicom, którzy wspierają swoje pociechy w nauce, bo to najlepsza inwestycja             w przyszłość dziecka.

Wzorem i przykładem dla nas wszystkich niech będą słowa Świętego Jana Pawła II

“Jeśli chcesz znaleźć źródło

Musisz iść do góry, pod prąd.

Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj”

Tryptyk Rzymski

 

 

 

 

 

 

Sukcesy uczniów 2020

998421111f42c290c30e47ca78ee4969.jpg da9b4c7abd51062b57cbb28172546348.jpg 0d3e743c211e2d71382afa93e79d1240.jpg 8f5d1e2b077d0bcca43ec4b5f143670e.jpg 95621c3cc361121feb14b77c1b69c027.jpg b54e7f6ac798158da64b0416de080ee8.jpg 6adcfd96acc1ca31e4f782accfff776b.jpg
« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO