r. Imieniny:  A A A
 
Problemy współczesnej młodzieży 2015 16.06.2015

Problemy współczesnej młodzieży 2015

podsumowanie projektu

26 maja konkursem zakończył się realizowany w naszym gimnazjum projekt profilaktyczny pt.: „Problemy współczesnej młodzieży”. W ramach projektu w klasach odbywały się godziny wychowawcze na których uczniowie zapoznawali się z tematyką problemów z jakimi styka się we współczesnym świecie nastolatek. Uczniowie zapoznawali się z prezentacjami przygotowanymi przez szkolnego psychologa i pedagoga, oglądali filmiki i rozmawiali z wychowawcami na różnorodne tematy. Poruszana była problematyka zdrowego życia, prawidłowego odżywiania, zaburzeń odżywiania (takich jak anoreksja i bulimia), cyberprzemocy (– co to jest i jak się zachować w sytuacji jej doświadczenia), a także problematyka uzależnień: papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy.

Uczniowie mogli również przeczytać  artykuł psychologa szkolnego, który został zamieszczony na stronie szkoły: http://www.szkola.garbow.pl/dla-ucznia/pomoc-pedagogiczno-psychologiczna/problemy-wspolczesnej-mlodziezy.html

Na konkurs uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowali plakaty i odpowiadali na pytania związane z tematyką dotyczącą problemów współczesnej młodzieży.

 

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I - I miejsce: klasa Ic, II - Ib, III – Ib

Kategoria klas II - I miejsce- IIb, II ex aequo- IIa, IIb.

 

W ramach projektu profilaktycznego ogłoszony został również konkurs na pracę pisemną n.t.: „Młodzież - lęki, trudności i kłopoty”, drogowskazem tej pracy były słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II: „Nie bój się, nie lękaj się! Wypłyń na głębię!”. Laureatkami konkursu są:Alicja Wiernicka i Małgorzata Rzeźnik,uczennice kl.III b. Prace można będzie przeczytać na stronie szkoły w zakładce pomoc-pedagogiczno-psychologiczna.

 

Wychowawcom klas dziękujemy za udział w projekcie, zaś wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w lekcjach, za pracę włożoną w przygotowanie się do konkursu i piękne plakaty. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Nagrody dla laureatów zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

                                                                          Organizatorzy:

        Agnieszka Stępniak-Łuczywek - psycholog, Jolanta Marczak - pedagog

Problemy współczesnej młodzieży

Opis galerii

dsc06028_ab4df.jpg dsc06027_ecbdb.jpg dsc06018_d5674.jpg dsc05947_598da.jpg dsc05939_8ce2a.jpg dsc05937_38c2e.jpg dsc05887_6dd29.jpg dsc05886_f968b.jpg dsc05885_49b99.jpg dsc05877_8957a.jpg
« Powrót

Wszystkie informacje, które chcecie Państwo zamieścić na stronie prosimy przesyłać na adres: stronaszkoly@garbow.pl
Administrator strony: Agnieszka Opolska

© Zespół Szkół w Garbowie
Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Realizacja: SULIMO