Poznajmy się! 04.11.2015

Poznajmy się!

Spotkanie integracyjne klas IV SP Garbów i Wola Przybysławska

13 października miało miejsce spotkanie integracyjne uczniów klas IV a i IV b ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Garbowie oraz klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej. W gościnnych progach Zespołu Szkół w Garbowie uczniowie klas czwartych z obu szkół podstawowych mieli możliwość poznać się, wspólnie popracować oraz dobrze się bawić. Ponadto, uczestnicy spotkania z wielkim zainteresowaniem wysłuchali pogadanki pani psycholog Agnieszki Stępniak - Łuczywek na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz ryzyka uzależnienia się od komputera. Pani psycholog zachęcała do rozsądnego korzystania z sieci polecając jednocześnie bezpieczne dla dzieci i młodzieży strony, np. www.sieciaki.pl. Następnie nasi uczniowie pracowali w grupach przygotowując plakaty promujące bezpieczeństwo w sieci. Bardzo dobrą okazją do nawiązania bliższych relacji był takżewspólny posiłek oraz rozmowy „przy stole”. Ostatnim punktem spotkania były gry i zabawy integracyjne. Uczestnicy mieli okazję wykazać się szybkością, zręcznością i sprytem, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie. Dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych spotkanie integracyjne klas IV było naprawdę udane.

Organizatorki spotkania

Paulina Sowa, wychowawczyni klasy IV SP Wola Przybysławska