Kolejny dzień pełen atrakcji 28.10.2014

Kolejny dzień pełen atrakcji

Szkoła współpracy, a dzięki niej otrzęsiny i dyskoteka dla klas I gimnazjum, niesamowita lekcja wrażliwości dla szkoły podstawowej "Misje", rozstrzygnięcia konkursów plastycznych, konsultacje z rodzicami i ...

Dzień 28 października 2014r. był dniem niezwykle aktywnym w naszej szkole. Oprócz tradycyjnych lekcji tego dnia tak wiele się działo.

• Otrzęsiny i dyskoteka dla klas pierwszych gimnazjum

Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców przygotował otrzęsiny dla klas pierwszych. Było to przedsiewziecie odbywające sie po raz pierwszy w naszej szkole, ale warte powtórzenia w kolejnych latach. Uczniowie odwiedzili gabinety: fryzjerskie, kosmetyczne, mieli okazję spróbować originalene potrawy, by następnie dotrzeć na parkiet i wyszaleć się na dyskotece prowadzonej przez DJ Piotra z kl. IIb. Śmiechu i zabawy nie brakowało.

• Niezwykła lekcja wrażliwości, pokory i serca dla szkoły podstawowej

Podczas gdy uczniowie gimnazjum bawili się na otrzęsinach w szkole podstawowej s. Marta Raducha przygotowała lekcję poświęconą misjom. Uczniowie mogli obejrzeć taniec, śpiew, radość dzieci z afryki, by stopniowo przejść do szarej, często ponurej, głodnej strony życia swych m ałych rówieśników. Filmy przeplatane były przejmującymi wierszami oraz śpiewem naszych uczniów. Tego dnia wielu naszych uczniów zrezygnowało z kolejnej paczki chipsów lub batona by wesprzeć Małgosię z Zambii. Dzięki adopcji na odległość dziewczynka może uczyć się i otrzymać śniadanie w szkole. Misyjne dzieło pomocy dzieciom żyje w naszej szkole.

• Rozstrzygnięcia konkursów plastycznych: szkolnego "Jan Paweł II w oczach dzieci" oraz międzyszkolnego "Pietrak w rysunku".
  • Spotkanie robocze grupy rodziców pracującej nad teatrzykiem "niespodzianką".
  • Spotkanie Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego SP i G, Dyrekcji oraz Nauczycieli poświęcone modyfikacji KONCEPCJI PRACY SZKOŁY zaowocowało powstaniem wielu nowych współnych pomysłów.
  • Konsultacje rodziców z nauczycielami Zespołu Szkół